Jak dbać o męża?

0
219
Jak dbać o męża?

Aby mieć szczęśliwy i trwały związek trzeba dbać o niego stale, nawet po wielu latach małżeństwa. Poniżej przedstawiamy listę kilku ważnych punktów, które podpowiedzą żonom jak powinny dbać o swoich mężów, by móc cieszyć się szczęśliwym i satysfakcjonującym związkiem.

 • Doceniaj, to co mąż dla ciebie robi i mów mu o tym

  W codziennym pędzie życia często przestajemy dostrzegać dobre rzeczy jakie spotykają nas ze strony mężów. Bywa, że panowie bardzo się starają, my to niby widzimy jednak zapominamy pochwalić męża za perfekcyjnie wykonany remont czy zwyczajnie mu podziękować za trud, jaki w niego włożył.

 • Gdy mąż popełni błąd, nie mów „ a nie mówiłam, że tak będzie”

  Wszyscy mamy prawo do błędów i pomyłek. Każda żona powinna więc zdawać sobie sprawę z tego, że i jej mężowi one się przytrafiają. Gdy coś pójdzie nie tak, nie narzekaj, nie wytykaj, tylko okaż zrozumienie.

 • Szanuj to, że mąż jest zmęczony

  Większość mężów ciężko pracuje długimi godzinami po to, by utrzymać dom i rodzinę. Gdy wraca zmęczony z pracy żona powinna to zrozumieć i nie wymyślać w tym czasie dodatkowych zajęć na które on nie ma ani chęci ani siły. Wieczór po pracy nie jest też dobrym czasem na rozpoczynanie trudnych tematów i piętrzenie problemów.

 • Staraj się wyglądać ładnie dla męża, nawet jeśli nigdzie nie wychodzicie i nie przyjmujecie gości.

  Częstym błędem żon jest zaniedbywanie swojego wyglądu zwłaszcza w domu. Gdy małżeństwo trwa długo wiele pań przestaje się starać i o wygląd troszczy się tylko wtedy, gdy ma wyjście. Tymczasem warto zawsze dbać o to, by być atrakcyjną dla męża, przecież to on jest najważniejszą osobą w naszym życiu.

 • Staraj się w miarę często gotować to co on uwielbia

  Mężowie mają zwykle swoje ulubione dania. Problem w tym, że często albo są one niezdrowe albo pracochłonne. Mimo tego, od czasu do czasu warto przygotować specjalnie dla męża coś co on uwielbia, z pewnością będzie zadowolony.

 • Nigdy nie krytykuj męża przy osobach postronnych

  Krytykę mężowskich zachowań należy pozostawić w czterech ścianach. Nigdy nie należy krytykować męża przy rodzinie czy znajomych. Żona która tak robi, niszczy wzajemne zaufanie i postępuje nielojalnie wobec męża. Wszelkie żale i pretensje należy przedstawiać sobie na osobności.

 • Wykazuj zainteresowanie jego sprawami

  Ważnym przejawem miłości jest okazywanie mężowi zainteresowania w kwestii jego spraw. Warto pytać go o pracę, samopoczucie, plany oraz jeśli sobie tego życzy rozmawiać o jego znajomych. Choć mężczyźni nie są zbyt wylewni to każdy z nich potrzebuje bliskiego wsparcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here