Jakie zwierzę wybrać do mieszkania w bloku?

0
181
Jakie zwierzę wybrać do mieszkania w bloku?

Mieszkanie w bloku nie wyklucza posiadania zwierzaka. Jednak trzeba to bardziej przemyśleć. Nie posiadamy własnego placu, aby wypuścić przykładowo psa samego aby załatwił swoje potrzeby. Musimy wyjść razem z nim – co powoduje u niektórych niechęć posiadania owego zwierzaka. Każdą decyzje związaną z zakupem/ adopcją jakiegokolwiek zwierzaka musimy dokładnie przemyśleć. Zwierzę to nie zabawka! To członek rodziny, które też ma swoje potrzeby.

Pies

Cudowne, wierne zwierzę – wymagające bardzo dużo. Mnóstwo spacerów, zabawy, czasu poświęconego na naukę czystości i behawiorystyki. Decydując się na psa, trzeba brać pod uwagę spacery w każdych warunkach pogodowych. Śnieżyca, ulewa, grad. Pies musi załatwić swoje potrzeby i wybiegać się. Jest to zwierzę bardzo mądre ale w zależności od tego jaką rasę wybierzemy – nawet jeśli będzie to kundelek – musimy nauczyć go wiele rzeczy i dobrze go traktować. Musi być członkiem naszej rodziny – wtedy odwzajemni miłość po stokroć mocniej.

Kot

Zwierzę piękne i mądre. Nie wymagające spacerów na świeżym powietrzu tak bardzo jak pies. Kotu do szczęścia potrzebne jest mnóstwo zabawek, kuweta i drapaki – aby żyć w zgodzie ze swoim właścicielem. Tak więc w przeciwieństwie do posiadania psa – trzeba znaleźć czas na regularne czyszczenie owej kuwety, aby zapobiec przykremu zapachowi. Decydując się na kotka, trzeba brać pod uwagę to – są na tyle zwinne, że wszędzie wejdą. Góra twojej szafy, miejsce pod łóżkiem, twój stół – kot wszędzie będzie czuł się jak król domu.

Królik/ chomik/ myszy

Każdy z owych zwierzaków potrzebuje klatek, które tak jak w przypadku kota – potrzebują regularnego sprzątania. Nie każdy jest w stanie mieć w domu np. mysz (wiele osób się ich po prostu boi). Nie dadzą tyle radości co pies czy kot (te są najbardziej popularne w wyborach). Choć jeśli czujesz, że pies czy kot to nie twoja bajka – może wybierzesz królika, chomika lub mysz.

Uczulenie na sierść

Czasem zdarza się tak, że któryś z domowników ma uczulenia na sierść i automatycznie odrzuca się posiadanie jakiegokolwiek zwierzaka. Spokojnie! Istnieją psy z włosem, które są dla alergików. Istnieją inne zwierzęta jak rybki czy żółw, które takowego uczulenia na powodują.

Przemyśl swoją decyzję. To wybór na długie lata. Odpowiedzialność, opieka i pieniądze włożone w utrzymanie zwierzaka nie są małe. Warunki mieszkalne i akceptacja decyzji każdego z domowników jest równie ważna. Niech to będzie wasza wspólna decyzja abyście mogli cieszyć się wszyscy na równym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here