Maski jednorazowe – ochrona przed  wirusami i zanieczyszczeniami

14
650
maski jednorazowe

Czasy pandemii COVID-19, w której przyszło nam żyć, wymusiły wiele zmian w naszym życiu. W związku z tą sytuacją każdy z nas ma obowiązek noszenia masek jednorazowych lub wielorazowych. Mają one zapewnić nam bezpieczeństwo w tych miejscach, w których jest szczególnie dużo ludzi, którzy mogą być potencjalnymi nosicielami niebezpiecznego wirusa.

Noszenie maski jednorazowej zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania

W lecie, w którym stanowcza większość dni jest upalna i gorąca dużo trudniej jest nam zachować wymagane normy bezpieczeństwa. Coraz częściej pozwalamy sobie na zdejmowanie maseczek, bądź noszenie ich wyłącznie na brodzie. Robimy to z czystej wygody – zapominając, że tym sposobem zwiększamy prawdopodobieństwo zachorowania na COVID-19.

Zdaniem wielu ekspertów maski jednorazowe są w stanie po części ochronić nas przed zakażeniem. Prawdą jest, że takie środki zaradcze nie zapewniają nam stuprocentowej  ochrony. Jeśli jednak są one sposobem na nawet minimalne zmniejszenie ilości zakażeń, to warto jest je stosować. Na dzień dzisiejszy w Polsce możemy używać dwóch rodzajów maseczek – jednorazowych oraz wielorazowych. Każda z nich posiada swoje zalety, jak również wady. Dlatego, zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup chroniącej nas maseczki, warto jest zdecydować, która z nich będzie dla nas odpowiedniejsza.

Maski jednorazowe – charakterystyka

Popularne maski jednorazowe stanowią ochronę przed różnymi wirusami. Aby jednak odpowiednio pełniły one swoją funkcję i zapewniały nam jak największe bezpieczeństwo, należy używać ich tylko raz. Takie maseczki nie bez powodu nazywane są jednorazowymi. Jeśli więc masz nawyk zakładania tej samej maseczki kilkukrotnie – koniecznie go zmień!

Najpopularniejsze maski jednorazowe to te chirurgiczne. Są one łatwo dostępne i dość wygodne w użytkowaniu. Takie maseczki są z reguły wykonane z trzech warstw włókniny polipropylenowej, która chroni przed wirusami oraz zanieczyszczeniami. Nie ogranicza nam ona możliwości oddychania, dzięki czemu jest dużo praktyczniejsza. Taka maska jednorazowa chroni nie tylko jej użytkownika, ale także osoby postronne, które znajdują się w pobliżu. Taki rodzaj maski jest zatem najodpowiedniejszy dla tych osób, które na co dzień wykonują większą aktywność fizyczną.

Podczas zdejmowania takiej maseczki należy jednak pamiętać o tym, aby czynność tą wykonywać prawidłowo. Należy zatem zdjąć ją z uszu, starając się nie dotknąć materiału zakrywającego nasz nos oraz usta. Po zdjęciu – wyrzuć ją natychmiast do kosza.

14 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here