Agroturystyka sposobem na urlop

8
193
Agroturystyka sposobem na urlop

Agroturystyka, to forma spędzania wolnego czasu w obiektach turystycznych na terenach wiejskich. W ostatnich latach ta forma turystyki bardzo szybko się rozwija i zyskuje coraz szersze grono zwolenników. W Polsce wybór obiektów agroturystycznych jest naprawdę szeroki, dlatego warto szukać ciekawych miejsc, położonych malowniczych zakątkach kraju.

Kto wybiera wczasy agroturystyczne?

Urlopy na terenach wiejskich wybierają przede wszystkim mieszkańcy dużych miast. Zwykle są te osoby, które na co dzień żyją bardzo aktywnie, wiele podróżują po świecie i mają mnóstwo wrażeń. Osoby takie marzą o tym, by zapewnić sobie nieco odmiany i spędzić urlop w ciszy, w miejscu odosobnionym, pozwalającym na kontakt z przyrodą. Agroturystykę bardzo chętnie wybierają także rodziny z małymi dziećmi po to, by zapewnić maluchom kontakt ze zwierzętami gospodarskimi. Równie chętnie udają się tam seniorzy oraz osoby ceniące sobie przyrodę. Gośćmi obiektów agroturystycznych są również osoby, które same wychowały się na wsi i chcą sobie przypomnieć ulubione klimaty.

Na czym polegają wakacje na wsi?

Agroturystyka polega na tym, że osoba posiadająca dużą działkę na terenach wiejskich, oferuje usługi noclegowe oraz kontakt z wiejskimi atrakcjami. Zwykle w takich miejscach dostępne jest także wyżywienie, które zawsze opiera się na lokalnych produktach. Gospodarze starają się zapewnić swoim gościom cały szereg atrakcji typowych dla terenów wiejskich. Zwykle można więc obserwować prace rolne a nawet brać w nich udział. Goście na miejscu mogą podpatrzeć jak wykonuje się sery, tradycyjne wędliny czy oleje roślinne. W pobliżu bardzo często jest także staw do łowienia ryb oraz specjalne miejsce na ognisko i urządzanie grilla. Duże atrakcje czekają na małe dzieci, które mogą obserwować wszelkie zwierzęta gospodarskie takie jak: krowy, konie, kury, kaczki gęsi. W ramach atrakcji dość często udostępnia się także przejażdżkę wozem drabiniastym czy odwiedzanie lokalnych izb ludowych. Pensjonat zwykle jest otoczony dużą działką, na której można uprawiać sport albo spokojnie oddać się lekturze na hamaku czy na leżaku w cieniu. Tereny wiejskie to także doskonałe miejsce na spacery i wycieczki rowerowe. W wielu obiektach udostępniana jest także jazda konna, co przyciąga mnóstwo chętnych. W wolnym czasie można także chodzić do pobliskich lasów, by zbierać grzyby, jagody i borówki. Malownicze tereny wiejskie będą też doskonałym tłem do robienia pięknych fotografii z wakacji. Urlop w obiekcie agroturystycznym z pewnością docenią osoby, które kochają przyrodę i chcą odpocząć od tłumów.

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here