Jakie są najinteligentniejsze psy domowe?

56
422
Jakie są najinteligentniejsze psy domowe?

Coraz więcej osób decyduje się na rasowe odmiany psów. Przekonuje ich nie tylko wygląd danego zwierzęcia, ale też inteligencja. Udowodnione jest, że niektóre odmiany psów znacznie odbiegają zachowaniem od tych mniej rasowych. Inteligencja niektórych ras po prostu przekazywana jest w genach.

Border collie

Te biało-czarne psy pasterskie od zawsze były wykorzystywane przy obronie i zbieraniu zwierząt hodowlanych. Okazuje się, że to jedne z lepszych zwierząt jeśli chodzi o wykonywanie poleceń. Szybko podłapują umiejętność wykonywania różnych sztuczek. Żaden inny pies tak szybko nie uczy się aportu i nie zapamiętuje tak dużej ilości słów. Border Collie cenione są także za dużą energię i wieczną chęć do zabawy. Wykonywanie różnych konkurencji na torze przeszkód to nie jest dla nich smutnym obowiązkiem, ale najzwyklejszą radością. Nie można ich zaniedbywać, bo stale chcą się uczyć nowych rzeczy i bez tego się nudzą.

Owczarek niemiecki

Owczarki to nie tylko jedna z popularniejszych ras domowych, ale także nieoceniona pomoc dla policji i służb specjalnych. Znane są z silnego węchu, który pomaga im wykrywać narkotyki i inne nielegalne chemikalia. Przy okazji odznaczają się bardzo dużą wrażliwością i silnie przywiązują się do właściciela. Wymagają dużej porcji ruchu, nie można w żaden sposób ich zaniedbać, bo robią się niespokojne.

Golden retriever

Popularne wśród Polaków psy słynną z niesamowitej wręcz towarzyskości. Ciężko im znieść choć chwilę rozłąki, nawet godzina spędzona samotnie w domu wiąże się z dużym cierpieniem. Posiadanie goldena retrievera to nieustanne spacery i wymyślanie im nowych zabaw. Warto jednak się postarać, bo bardzo szybko uczą się nowych sztuczek. Wręcz domagają się nowych form aktywności i porzucają stare przyzwyczajenia. Golden szczególnie polecany jest osobom samotnym, które chcą jakoś wypełnić czas i mieć się kim zająć na co dzień.

Labrador

W przeciwieństwie do goldenów – labradory są wręcz oazą spokoju. Cenione są zwłaszcza przy zabawach z dziećmi, kiedy nie wykonują fałszywych ruchów i spokojnie przechadzają się obok. Nie znaczy to wcale, że Labradory siedzą cały dzień w kącie pokoju. Również bardzo szybko uczą się sztuczek, choć często wymagają dodatkowej zachęty. Powinien wystarczyć zwykły przysmak. Labradory to jedne z mądrzejszych psów, które zawsze przemyślą swoje zachowanie i dokonują najlepszych wyborów w danej chwili. Nie wymagają dodatkowo od właściciela aż tyle czasu spędzonego przy spacerach i zabawach. Nie znaczy to oczywiście zaniedbania czy zamykania go w kojcu.

56 KOMENTARZE

  1. Melhor aplicativo de controle parental para proteger seus filhos – Monitorar secretamente secreto GPS, SMS, chamadas, WhatsApp, Facebook, localização. Você pode monitorar remotamente as atividades do telefone móvel após o download e instalar o apk no telefone de destino.

  2. Wow, awesome weblog structure! How long have you been running a blog for?

    you made blogging look easy. The overall glance of your site is magnificent, let alone the content!

    You can see similar here ecommerce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here