Krata – wzór mody na spódnicach i na spodniach

23
255
Krata – wzór mody na spódnicach i na spodniach

Spódnica w kratę, tak jak i spodnie w kratę to idealne ubrania do stworzenia stylizacji inspirowanej subkulturą punkową. Czy jest ona teraz modna? Na pewno była w poprzednich sezonach….ale można zrobić ją modną w tym sezonie, o ile zaczerpnie się wizualizację z kursów dyktowanych przez domy mody.Mimo, że nie ma bezpośredniego odwołania domów mody na pokazach mody do tego stylu, to jednak motyw kraty na ubraniach damskich występuje w tym wypadku w tym sezonie znacznie częściej.

Spódnica w kratę, zwana również potocznie spódnicą Szkota, jest świetną częścią ubrania do stworzenia dziewczęcej kreacji w jej odważnej odmianie. Czy warto? Pewnie! Szczególnie jeśli okazja ma być na wieczorny koncert, koncert w plenerze, a także na wypad ze znajomymi na miasto.

Co do spódnicy w kratę?

Spódnica w kratę, szczególnie spódnica mini lub spódnica midi, świetnie zostaje zestawiona do kurtki ramoneski w czarnym kolorze. Ramoneska, która może być zmodyfikowana ręcznie poprzez przyszywki, dżety, ćwieki, agrafki i in., w tradycyjnej odmianie jest w wersji oversize. W nowoczesnej odmianie punku dopuszcza się odmianę ramoneski, która jest przyległa do ciała. Możesz też wybrać ramoneskę w innym kolorze niż czerń – próbuj zestawiać różne kolory ze sobą.

Dorzuć do spódnicy w kratę pasek typu pieszczucha (czyli okuty samymi ćwiekami – niekoniecznie tymi wystającymi i ostrymi). Nałóż też do niej rajstopy typu kabaretki lub nałóż jednolite, czarne. Kabaretki ze szwem z tyłu podkreślą nie tylko styl punk, ale dodadzą także dziewczęcości do kreacji. Nie martw się o to, że rajstopy mogą lekko się porwać – to doda więcej ostrości do stylizacji.

Spodnie w kratę jako tradycyjna alternatywa do spódnicy

Spodnie w kratę to must have wśród punkowej stylizacji. Początek subkultury, który zrobił się w latach 70/80, charakteryzował się właśnie długimi spodniami w kratę z szerszymi nogawkami. Jedne z najbardziej tradycyjnych wzorów krat to krata czerwono-czarna w połączeniu z innymi częściami ubioru w kolorze czerni.

Do spodni, lub do spódnicy w kratę, dodaj buty na ciężkim i wysokim obcasie, na grubej platformie (typu creepersy) lub tradycyjne czarne glany. Baw się wzorem pasów, kraty, siateczki i dodaj do tego współczesną odmianę tego stylu dodając do tego transparentną wstawkę.

23 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here