Postaw na kuchnię włoską. Potrawy pełne smaku, pasji i prostoty.

60
939
Postaw na kuchnię włoską. Potrawy pełne smaku, pasji i prostoty.

Zrozumienie kuchni włoskiej jest stosunkowo łatwe, ponieważ większość ekspertów kulinarnych zgadza się, że kuchnia włoska to przede wszystkim prostota; proste przepisy, wysokiej jakości składniki, techniki gotowania i pasja. Jednakże składniki i technika są dwoma najważniejszymi składnikami włoskiej kuchni.

Składniki

Jak każda inna dobra kuchnia, kuchnia włoska opiera się na składnikach. Wiele włoskich potraw składa się z kilku kluczowych składników. Pierwsze danie może składać się z makaronu lub ryżu z dodatkiem sezonowego składnika, takiego jak pomidor lub inne warzywo. Typowe drugie danie może składać się z mięsa lub ryb przygotowanych z sezonowych składników. Dlatego też składniki, których użyjesz, będą decydować o jakości włoskiego dania, które przygotujesz dla swoich przyjaciół lub rodziny. Istnieją jednak różne wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich składników do Twojego włoskiego dania.

Koniecznie świeże warzywa

Używaj najświeższych, dostępnych produktów wysokiej jakości. Chociaż inne rodzaje gotowania również wymagają użycia świeżych produktów, jest to szczególnie ważne dla kuchni włoskiej. Jakość włoskiej kuchni jest po prostu niemożliwa bez użycia świeżych składników. Włochy produkują jedne z najlepszych jakościowo owoców i warzyw na świecie. Znajdziesz tam pomidory o intensywnym smaku i warzywa pełne aromatu. Te produkty są niezbędne w kuchni włoskiej. Chociaż może być trudno znaleźć warzywa włoskiej produkcji w Twoim kraju, rozważ kupowanie składników na targach rolnych i, jeśli to możliwe, kupuj produkty ekologiczne. W wielu przypadkach, lokalne, organiczne warzywa i inne produkty rolne smakują lepiej niż te, które zostały przywiezione z całego kraju.

Po znalezieniu źródła świeżych produktów, nadal ważne jest, aby zbadać warzywa i owoce, które zamierzasz kupić, aby upewnić się, że są świeże. Często jest to łatwe do stwierdzenia nawet bez specjalistycznej wiedzy. Świeże produkty powinny pachnieć tym, czym są, więc unikaj kupowania bezwonnych owoców i warzyw. Ponadto, rozważ zakup mniejszych warzyw, ponieważ mają one zazwyczaj bogaty smak i teksturę. Jeśli jednak trudno Ci zdobyć świeże produkty w lokalnych sklepach, rozważ przygotowanie włoskich dań wtedy, gdy większość potrzebnych składników jest w sezonie. W ten sposób można uzyskać świeże i smaczne owoce i warzywa po stosunkowo niższych cenach.

Warzywa sezonowe

Wiele włoskich potraw jest często przygotowywanych, aby uczcić lub zaznaczyć upływ pór roku. Szparagi, cukinia, dynia i radicchio są powszechnymi składnikami włoskich dań odpowiednio wiosną, latem, jesienią i zimą. Wiele osób uważa, że pojawienie się określonych owoców i warzyw w poszczególnych porach roku jest czymś, co należy uczcić.

Na koniec, warto rozważyć kupowanie produktów w całym stanie. Na przykład, kupuj marchewki z główkami. Łodygi, liście i końce pomagają zachować smak owoców i warzyw. Ponadto, stanowią one najlepszą wizualną wskazówkę dla świeżości produktu. Ponadto, rozważ zakup organicznego mięsa i kurczaka.

Włoskie techniki gotowania

Kiedy już znajdziesz świeże i wysokiej jakości składniki, których potrzebujesz, wykorzystaj je. Kuchnia włoska to przede wszystkim prostota. Jednakże, rozwój techniki może sprawić, że wszystko się zmieni. Proste włoskie danie może być wodniste, wysublimowane lub nawet niechlujne, w zależności od tego, kto gotuje. Istnieje kilka kluczowych wskazówek, o których należy pamiętać, rozwijając swoją technikę.

Ostrożnie z przyprawami

Naucz się doprawiać jedzenie, szczególnie solą. Jest to jedna z najważniejszych technik w kuchni włoskiej. Jednakże, przyprawy nie powinny być zbyt mocne. Istnieją dwa główne rodzaje składników przyprawowych w kuchni włoskiej: sól i cukier. Wiele osób dodaje niewiele soli do swoich potraw, ze względu na ryzyko zdrowotne związane z solą i obawę przed przesoleniem. Oczywiście, zawsze można dosolić potrawę później, ale dodawanie soli do potraw, które zostały już ugotowane, jest inną techniką przyprawiania niż dodawanie soli do potraw w trakcie gotowania. Jeśli chodzi o przyprawianie, ważne jest, aby nie posuwać się za daleko w żadną ze stron. Wystarczy użyć wystarczającej ilości przypraw, aby podkreślić smak składników w daniu.

Używaj noża

Naucz się używać noża. Jedną z najbardziej podstawowych włoskich technik gotowania, której musisz się nauczyć, jest prawidłowe posługiwanie się nożem. Prawie każdy włoski przepis będzie wiązał się z krojeniem jednego lub więcej składników. Podczas gdy wiele osób wie, jak używać noża podczas gotowania, możesz zaoszczędzić znaczną ilość czasu, ucząc się bezpiecznego i prawidłowego posługiwania się nożem. Sposób krojenia składników wpływa na ich smak i konsystencję. Warzywa powinny być pokrojone na cienkie lub małe kawałki, aby dobrze wymieszały się z daniem, a główne składniki na równej wielkości kawałki, aby gotowały się w tym samym tempie i zachowały swój podstawowy kształt i tożsamość.

60 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here