Garaże – Murowane a blaszane

42
546

Chcąc udostępnić swój garaż, na zasadzie wynajmu, często padają pytania przez zainteresowanych taką działalnością, typu: czy muszę otworzyć działalność gospodarczą żeby móc go udostępnić osobom zainteresowanym? Jaki podatek od dochodu lub ryczałt będę musiał odprowadzać? Czy są możliwości dofinansowania na taki cel?

Czy jest postawiony warunek, jakiego typu ma być garaż: blaszany czy murowany (chodzi w tym przypadku o regulacje prawne)? Wiele informacji użyczania są na stronach dotyczących danego ogłoszenia nieruchomości i na temat wynajem garażu, sprzedaży garaży m.in. garaż Łódź, garaż Tychy, garaż Sosnowiec, garaż Katowice taką formę usługi poprzez strony internetowe możemy znaleźć.

Wracając do pytań głównie zadających przez internautów i osoby zainteresowane takim przedsięwzięciem. Nie trzeba, ale można otworzyć działalność gospodarczą aby móc wynajmować garaż, odprowadzamy od tego tylko ryczałt i nie ma jasno określonych zasad jaki powinien być owy garaż, ma wyznaczoną tylko powierzchnię, za którą nie będziemy dodatkowo płacić. Jednak jeżeli chodzi o trwałość na pewno lepszym rozwiązaniem był by murowany, chociaż tańszą inwestycją wydaje się być blaszany. Z drugiej strony większy popyt jest w tej chwili na garaże murowane. Zakładając działalność gospodarczą musi wziąć pod uwagę, że będzie nas to zobowiązywało do uiszczenia dodatkowych opłat z tym związanych np. mając działalność musisz płacić ZUS, mając działalność co miesiąc trzeba składać dokumenty do US i ZUS-u albo płacić za biuro rachunkowe. Prowadząc działalność jest możliwość przy większym przedsięwzięciu zatrudnienia dodatkowych pracowników.

Jeżeli postanowiliśmy wynająć jeden garaż bądź odsprzedać go, nie potrzebna jest do tego działalność, trzeba tylko jasno przestrzegać reguł tj. garaż murowany nie może przekraczać 25m2 , taki metraż nie potrzebuje zezwolenia na budowę. Blaszane natomiast jako, ze nie podlegają pod , nie trzeba uzyskiwać zgody i mieć zezwoleń urzędów na ich postawienie.

Wystarczającym warunkiem jego najmu i budowy jest zachowanie przepisowych odstępów od granicy działki. Innymi ofertami ogłoszeń nieruchomości jest: budowa domu, nieruchomości sprzedaż, wynajem mieszkań, dom sprzedam, dom wynajmę, którymi również warto chociażby w przyszłości się zainteresować, jeżeli będzie taka potrzeba.

42 KOMENTARZE

Comments are closed.