Cechy pompy insulinowej

0
472

Pompa insulinowa to produkt wykorzystywane przez osoby cierpiące na cukrzycę. Nowoczesne urządzenie poprawia komfort życia pacjenta, dając mu wygodę każdego dnia. Z czym wiąże się ta choroba? Jakie zalety ma pompa insulinowa? Kto najczęściej z niej korzysta?

Pompa insulinowa

Terapia z użyciem pompy tego typu ma wiele zalet. Jej stosowanie daje choremu więcej korzyści niż w przypadku korzystania z wstrzyknięć insuliny. Urządzenie ma na celu ułatwiać diabetykom podawanie insuliny, tym samym lepiej kontrolując chorobę. Warto podkreślić, że pompa insulinowa jest urządzeniem niewielkim i wydajnym. Dzięki niej chory nie musi wykonywać codziennych wkłuć, jednocześnie ciesząc się zapobieganiem nagłym wahaniom cukru we krwi. Dawka leku jest dokładnie dostosowana do potrzeb danego pacjenta. Obecnie na rynku wybrać można:

  • Wszczepialną pompę insulinową – urządzenie w tym przypadku jest wszczepiane pod skórę.
  • Osobistą pompę insulinową – urządzenie jest połączone z ciałem za pomocą drenu i cienkiej igły, jaka umieszczona jest pod skórą.

Pompa przyjmuje rozmiar telefonu komórkowego – z łatwością ukryjemy są pod bluzką lub przy pasku, co da nam wygodę.

Kto korzysta z pompy insulinowej?

Okazuje się, że pompa insulinowa to bardzo dobre rozwiązanie dla osób chorych na cukrzycę, które każdego dnia muszą przyjmować insulinę. Urządzenie jest szczególnie wskazane wtedy, gdy pacjent ma nieregularny tryb życia, jest aktywny fizycznie, cierpi na powikłania cukrzycy, boi się częstych wkłuć. Pompa insulinowa może być stosowana także u kobiet chorych, które zajdą w ciążę. Kolejnym wskazaniem jest fakt związany z tym, że cukrzyca nie jest ustabilizowana, mimo wykonywania częstych wstrzyknięć.

Sporym zainteresowaniem cieszy się pompa insulinowa dla osób młodych i dzieci. Tutaj skorzystać można z refundacji, a urządzenie pozwala prowadzić normalne życie i zmniejszyć ryzyko powikłań cukrzycy. Zastosowanie warto skonsultować ze specjalistą, który wskaże zalety korzystania z pompy insulinowej i nakieruje nas na najlepszą opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here