Gdy skóra reaguje zbyt mocno

12
412

Zaczerwieniona, piekąca i nierzadko łuszcząca się skóra, to problem posiadaczek skóry wrażliwej. Wpływ na jej stan może mieć wiele czynników, spośród których pielęgnacja, dieta, stres i warunki zewnętrzne, to jedne z najważniejszych. Chyba każdej kobiecie marzy się bezproblemowa, promienna, pozbawiona niedoskonałości skóra.

Jednak nieliczna grupa pań tak naprawdę może…

Jednak nieliczna grupa pań tak naprawdę może się takową pochwalić. Problemem może być trądzik, rozszerzone naczynka, łojotok czy nadmierna suchość. Wiele kobiet zmaga się również z cerą wrażliwą, źle reagującą na jakiekolwiek zmiany. Tak naprawdę jej posiadaczkami mogą być panie o skórze zarówno tłustej, jak i suchej. Charakterystyczne dla skóry wrażliwej jest uczucie ściągnięcia, zaczerwienienia, łuszczenie się.

Pielęgnacja skóry wrażliwej musi być systematyczna, przy użyciu produktów specjalnie dla niej przeznaczonych. Powinny to być kosmetyki o jak najbardziej naturalnym składzie, bezzapachowe. Do pielęgnacji skóry świetnie nadają się tzw. emolienty, które trwale ją nawilżają. Zaleca się, by cerę przemywać przegotowaną wodą, najlepiej źródlaną. Pamiętać należy, iż na stan skóry, szczególnie tej wrażliwej wpływ ma tryb życia, jaki się prowadzi.

Na pewno nie służą jej stres, mała ilość snu czy używki, zwłaszcza w dużych ilościach. Skórę wrażliwą należy szczególnie chronić w momencie niesprzyjających warunków zewnętrznych, w czasie mrozu, upałów, w klimatyzowanych pomieszczeniach. Konieczna jest wówczas warstwa kremu dostosowanego do skóry oraz otaczających warunków.

12 KOMENTARZE

Comments are closed.