Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

4
331
Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Brwi idealne powinny mieć odpowiedni kształt, a także kolor dopasowany do odcienia włosów. Jeżeli nie korzystasz z pomocy kosmetyczki i regulujesz je sama, pamiętaj o kilku zasadach, dzięki którym unikniesz wpadki podczas pielęgnacji brwi.

Trzymaj się tych zasad

1. Wyznacz długość brwi. Przyłóż kredkę do skrzydełka nosa pionowo. Tam gdzie kredka łączy się z początkiem łuku brwiowego, brew powinna się zaczynać. Jeśli przyłożysz kredkę do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika brwi – wyznaczysz jej koniec.

2. Narysuj kredką pożądany kształt brwi, wyrywaj włoski szybkimi pociągnięciami. Reguluj brwi zarówno z dolnej, jak i górnej linii. To mit, że brwi należy regulować tylko od wewnętrznej strony. Staraj się, aby brwi miały odpowiednią grubość. Zbyt mocno wyskubane nie wyglądają ładnie, natomiast bardzo mocne i szerokie sprawdzają się tylko na pokazach mody.

3. Brwi maluj kredką, wykonując krótkie pociągnięcia, odpowiednia będzie kredka Ingrid z gąbeczką. Nadmiar kredki rozetrzyj, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny.

4. Brwi idealne muszą mieć odpowiedni kolor. Jesteś blondynką? Zadbaj by miały kolor o ton ciemniejszy od koloru twoich włosów. Przy włosach ciemnych brwi powinny mieć odcień o ton jaśniejszy od włosów. Jest wiele kosmetyków do koloryzacji brwi – kredki, żele, woski. Jeżeli chcesz pomalować je trwale, skorzystaj z henny, polecamy Hennę PROseries w kremie (Verona). Trzymaj się zasady – lepiej krócej potrzymać hennę na brwiach niż dłużej. Łatwiej jest powtórzyć zabieg, niż zetrzeć hennę. Pamiętaj, że zbyt ciemne brwi, postarzają.

Twarz okrągła

Brwi idealne to takie, których kształt jest dopasowany do kształtu twarzy. Jeżeli masz okrągłą buzię, unikaj okrągłego kształtu brwi. Wyciągnij łuk brwi maksymalnie w górę, a końcówki w dół, dzięki temu optycznie zwęzisz twarz.

Twarz podłużna

Przy podłużnej twarzy zachowaj prostą linię brwi. Usuń włoski z nasady nosa, dzięki czemu nadasz twarzy okrąglejszy kształt.

Twarz w kształcie serca

Brwi powinny być lekko zaokrąglone, przy czym dobrze, aby ich początek znajdował się odrobinę niżej niż koniec. Końce brwi uniesiesz za pomocy kredki, a także jeśli wyczeszesz je do góry i użyjesz żelu do modelowania brwi.

Twarz kwadratowa

Mocne, kwadratowe rysy twarzy złagodzą brwi w kształcie delikatnych łuków. W tym przypadku zadbaj, aby były nieco dłuższe – przeciągnięte w stronę skroni.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here