Biuro projektowe – jak nie dać się naciąć!

12
456

W naszym kraju funkcjonuje kilka rodzajów biur, u jakich zamówić można projekty domów. To między innymi biura projektów, lub działający niezależnie specjaliści. Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, warto wybrać w taki sposób, żebyśmy otrzymali całkowicie profesjonalną obsługę od wykształconych ludzi. Ogrom jest przykładów tego, jak ludzie mając nadzieję na oszczędności wybrali ofertę niedoświadczonych ludzi, którzy dopiero szkolili się z projektowania. Zyskiwali taką drogą atrakcyjną cenę zlecenia, jaka jednak nie była połączona z jakością. Zatem szukanie najtańszych cen może w wielu przypadkach  owocować frustracją i utratą tych, także stosunkowo niewielkich kwot.

Godne  zaufania są zwykle biura projektów, także te, gdzie zatrudniona jest  minimalna liczba ludzi, w miejsce freelancerów. Te osoby oferują zazwyczaj znacznie mniejszy zakres usług niż biura projektowe.

Biura oferują zazwyczaj dodatkowe możliwości i praktyczne  usługi, niektóre łączą jednocześnie usługi projektowania z budowlanymi, proponując  stworzenie zaprojektowanego przez nich domu właściwie pod klucz, dając pewność na profesjonalne podejście do pracy.

Nim jednak postawimy na korzystanie z propozycji jednego biura, najpierw warto jest wybrać się tam porozmawiać i przekazać swe oczekiwania odnośnie zleconej pracy.

To sprawia, że dwie strony nabywają świadomość obopólnych potrzeb, prawdopodobne jest też bardziej zadowalające dopasowanie projektu. W trakcie dyskusji z projektantami ujawnia się także, czy współpracujemy z prawdziwym fachowcem, jaki w istocie zna się na swojej pracy, czy da się zauważyć zaangażowanie. Bywa tak, że projektant, który w trakcie krótkiego telefonicznego kontaktu robił wrażenie jako warty zaufania, w kontakcie w cztery oczy zaczyna budzić już nasze obiekcje. Wtedy to  lepiej jednak zmienić projektanta. Funkcjonuje sporo biur oferujących projekty domów i na pewno w końcu uda się odnaleźć taką, z której usług będziemy całkowicie usatysfakcjonowani. Uważajmy tylko przy podpisywaniu umów – zawsze powinno się szczegółowo poznać każdy jej punkt..

12 KOMENTARZE

Comments are closed.