Grafika w grach

5
429

Nie tylko gry o grafice 3D są popularne wśród gier MMORPG, nie tylko silniki 3D podbijają do tej pory rynek gier przez internet, mowa tutaj jest o grach 2D czyli takich gdzie kamera jest nieruchoma i stoi w miejscu, mamy możliwość sterowania postacią w każdym kierunku lecz nie mamy możliwości przekręcić kamerą. Jeżeli gra jest odpowiednio profesjonalnie narysowana i zaprogramowana graficznie, to nieruszająca się kamera nie sprawia większych problemów, ba nawet pomaga i sprawia że gry z obrotową kamerą są zbyt łatwe i prostsze.

Najbardziej popularna gra MMORPG czyli gra przez internet w której mamy możliwość sterowanie swoim własne zrobionym bohaterem, którym zdobywamy doświadczenie i kolejne poziomy, ulepszamy jego umiejętności i pniemy się w górę rankingu, to gra o nazwie Tibia. Tą grę zna na pewno każdy użytkownik komputera i internetu.

Jest wiele opinii co do tej gry jedni twierdzą iż gra jest strasznie słaba pod względem graficznym ponieważ tak jak już wspomniałem jest ona stworzona w technologii 2D co gorsza, lub nie, w starym systemie programowania, czyli maksymalnie ograniczono tą grę pod względem ruchowo i animacje również są bardzo okrojone, co ni oznacza że gra jest pozbawiona sensu, jest bardzo rozbudowana pod względem zadaniowym. W tej grze jest około dwadzieścia serwerów gdzie dziennie gra po dziesięć tysięcy ludzi na jednym serwerze, jak widać jest to bardzo ale to bardzo dużo nawet na skalę światowa.

Tibia straciła tak dużą popularność ponieważ programiści gry próbują na siłę robić uaktualnienia, w których chcą Tibię przypodobać do gier 3D właśnie te uaktualnienia dla starych wyjadaczy i graczy w Tibii są strasznie beznadziejne i niestety ale z przykrością muszą kończyć grę, wiele nawet na swoich opisach postaci który jest widoczny dla wszystkich pisze, iż dlatego że programiści nie mają już pomysłów i bezczelnie zrzynają z innych gier pomysłu kończą grę. Tak od około dwóch lat od świata tibii odeszło około trzydzieści procent graczy na czym na prawdę ubolewają producenci i Ci którzy na tym kiedyś zarabiali olbrzymie pieniądze.

5 KOMENTARZE

Comments are closed.