Szybkie pieniądze – pożyczka czy kredyt?

12
469

Czasami z dnia na dzień potrzebujemy większej kwoty pieniędzy. Nie wystarczają nam nasze oszczędności – których czasami nie mamy. Zmuszeni jesteśmy pożyczyć pieniądze. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Jeżeli zabraknie nam niewielkiej kwoty – 100 czy 300 złotych wówczas bardzo często zwracamy się z prośbą o pomoc do przyjaciół, rodziny czy zaprzyjaźnionych sąsiadów.

Czasami taka kwota potrzebna jest nam zaledwie na kilka dni, do momentu otrzymania wypłaty. Czasami jest to tydzień, czasami trzy czy cztery dni. Bywa jednak, że potrzebujemy większej kwoty. W takim momencie nie mamy innego wyjścia, jak tylko udać się do odpowiedniej instytucji, która zajmuje się udzielaniem pożyczek czy kredytów.

Musimy zastanowić się, doradzić specjalisty czy potrzebujemy pożyczki bankowej czy kredytu. Czasami decydujemy się na szybką pożyczkę. Załatwianie wszelakich formalności, podpisanie umowy trwa naprawdę krótko. Po kilkunastu minutach możemy odebrać gotówkę, która jest nam potrzebna. Oczywiście pieniądze nie są pożyczane nam za darmo. Będziemy musieli spłacić odpowiednio więcej – jest to tak zwana prowizja lub też procent za to, że pieniądze zostały nam pożyczone.

12 KOMENTARZE

Comments are closed.