Jak wybrać idealny smoczek dla dziecka?

41
281
Jak wybrać idealny smoczek dla dziecka?

Wybór smoczków dla niemowląt jest ogromny, co może przytłoczyć niektórych rodziców. Jak wybrać dobry smoczek dla swojego dziecka? Które smoczki najlepsze są na noc? Jakie smoczki są odpowiednie dla starszych dzieci? Pytania się mnożą. Sprawdź czym kierować się przy wyborze idealnego smoczka dla Twojego maleństwa.

Wiek dziecka

Smoczki podzielone są ze względu na wiek dziecka. Ma to związek z wielkością smoczka i buzi dziecka. Smoczki ortodontyczne, jak na przykład Bibi Swiss dopasowane są do wieku również pod kątem budowy jamy ustnej na danym etapie i aktywnego wspierania jej rozwoju. Zwykle rozmiary dzielą się na miesiące: 0-6, 6-12, 12-18, 18 + oraz 24 +. Poza rozmiarem podanym przez producenta, warto również ocenić wielkość smoczka w stosunku do buzi naszego maleństwa, aby zminimalizować ryzyko zakrztuszenia się zbyt dużym smoczkiem.

Po skończeniu około pół roku, maluszki zaczynają interesować się swoim smokiem, długo oglądają go i przewracają w rączkach – postaw wtedy na kolorowe, ciekawe wzory, jak te ze zwierzęcej serii Tommee Tippee.

Kształt

Producenci oferują różnego rodzaju kształty smoczków. Ten, który pokocha Twoje dziecko, to kwestia indywidualna. Istnieje jednak kilka zasad, które warto wypróbować. Malutkie dzieci, które karmione są piersią powinny mieć smoczek odzwierciedlający brodawkę mamy, aby nie zaburzyć naturalnego odruchu ssania piersi.

Taką budową cechuje się smoczek uspokajający Lovi. Jeśli Twój maluszek nie przepada za standardowym kształtem smoczka (inspirowanym piersią mamy), wypróbuj smoczki o wydłużonej i płaskiej końcówce.

Smoczki idealne na noc

Wiele dzieci potrafi w nocy ssać smoczek bardzo długo. Rodzice powinni wyciągać je z buźki malucha, jeśli smok sam nie wypadnie, jednak kiedy dziecko jest na tyle duże, że potrafi w nocy znaleźć ukochany uspokajacz i włożyć go do buźki, to zadanie może być utrudnione. Podczas długiego ssania z buźki malucha wypływa ślina, która w kontakcie ze skórą i przy ograniczonym dopływie powietrza powoduje podrażnienia. Dlatego wybierając smoczek na noc zwróć uwagę na jakość materiałów, z których wykonana jest tarcza. Ponadto smoczki na noc powinny mieć dobry system wentylacji. Smoczki Bibi Swiss nie zawierają bisphenolu A, bisphenolu, siarki ani innych szkodliwych substancji, znajdujących się często w plastikowych częściach produktów dla dzieci. Ponadto wyposażone są w otworki umożliwiające dopływ powietrza do skóry dziecka.

Dla dzieci o wyjątkowo wrażliwej skórze, ze skłonnością do alergii i podrażnień poleca się smoczki MAM, które zapewniają wyjątkowo dużą powierzchnię wentylacji, a tarcza wykonana jest z delikatnego tworzywa. Dodatkowo smoczek ten można sterylizować w mikrofalówce.

Smoczki dla starszych maluchów

Większe dzieci są bardzo przywiązane do swoich ukochanych smoczków, a ich wymianę traktują bardzo emocjonalnie. Postaraj się wymienić smoczek na większy rozmiar, kupując nowy z takim samym wzorem. Nie pozostawiaj dziecku smoczka w zbyt małym rozmiarze, ponieważ długie używanie smoczków jest niehigieniczne oraz istnieje ryzyko, że pomysłowy malec włoży go w całości (wraz z tarczą) do buzi!

Małym damom, które zaczynają zauważać wzory i kolory, na pewno spodobają się panterkowe smoczki Bibi Swiss. Z kolei mali chłopcy pokochają wzory z motywem autek lub piłek. Smoczki już dawno przestały być nieestetycznym dodatkiem dla dziecka – ciekawy design powoduje, że z powodzeniem mogą być częścią stylizacji malucha!

Smoczki specjalistyczne

W czasie choroby maluszki znajdują ukojenie w smoczku i nierzadko nie chcą się z nim w ogóle rozstawać. Tę tendencję wykorzystali producenci do opracowania specjalnych smoczków, które pomogą w bezstresowy sposób podać maluszkowi lekarstwo oraz zmierzyć temperaturę. Abakus Baby Numi Med proponuje smoczek, do którego łatwo wprowadzić syropek. Suwaczek umieszczony na smoku pozwala na ustawienie tempa dozowania płynu, dzięki czemu maluszek się nie zakrztusi.

Każdy rodzic, który próbował zmierzyć choremu, rozdrażnionemu, płaczącemu dziecku temperaturę doceni smoczek Canpol z wbudowanym termometrem i cyfrowym wyświetlaczem. Podczas choroby każde udogodnienie dla dziecka i oszczędzenie mu stresu, jest bardzo ważne, dlatego poleca się, aby taki smoczek był w apteczce każdego maluszka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO rasie – Koty Norweskie Lesne

41 KOMENTARZE

  1. 👉 $5,000 FREE EXCHANGE BONUSES BELOW 📈 👉 PlaseFuture FREE $3,000 BONUS + 0% Maker Fees 📈 + PROMOCODE FOR NEWS USERS OF THE EXCHANGE 👉 [M0345IHZFN] — 0.01 BTC 👉 site: https://buycrypto.in.net Our site is a secure platform that makes it easy to buy, sell, and store cryptocurrency like Bitcoin, Ethereum, and More. We are available in over 30 countries worldwide.

  2. Matched Name Alpha Methylisocitric Acid Matched Iupac 1R, 2S 1 hydroxy 1 methylpropane 1, 2, 3 tricarboxylic acid doxycycline empty stomach News exclusively learned that Clinton took the diss in jest and told the young man to focus on the good that he has the potential to do in this world and to pay attention to the people he chooses to hang out with

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here