Jakie zwierzę wybrać do mieszkania w bloku?

100
449
Jakie zwierzę wybrać do mieszkania w bloku?

Mieszkanie w bloku nie wyklucza posiadania zwierzaka. Jednak trzeba to bardziej przemyśleć. Nie posiadamy własnego placu, aby wypuścić przykładowo psa samego aby załatwił swoje potrzeby. Musimy wyjść razem z nim – co powoduje u niektórych niechęć posiadania owego zwierzaka. Każdą decyzje związaną z zakupem/ adopcją jakiegokolwiek zwierzaka musimy dokładnie przemyśleć. Zwierzę to nie zabawka! To członek rodziny, które też ma swoje potrzeby.

Pies

Cudowne, wierne zwierzę – wymagające bardzo dużo. Mnóstwo spacerów, zabawy, czasu poświęconego na naukę czystości i behawiorystyki. Decydując się na psa, trzeba brać pod uwagę spacery w każdych warunkach pogodowych. Śnieżyca, ulewa, grad. Pies musi załatwić swoje potrzeby i wybiegać się. Jest to zwierzę bardzo mądre ale w zależności od tego jaką rasę wybierzemy – nawet jeśli będzie to kundelek – musimy nauczyć go wiele rzeczy i dobrze go traktować. Musi być członkiem naszej rodziny – wtedy odwzajemni miłość po stokroć mocniej.

Kot

Zwierzę piękne i mądre. Nie wymagające spacerów na świeżym powietrzu tak bardzo jak pies. Kotu do szczęścia potrzebne jest mnóstwo zabawek, kuweta i drapaki – aby żyć w zgodzie ze swoim właścicielem. Tak więc w przeciwieństwie do posiadania psa – trzeba znaleźć czas na regularne czyszczenie owej kuwety, aby zapobiec przykremu zapachowi. Decydując się na kotka, trzeba brać pod uwagę to – są na tyle zwinne, że wszędzie wejdą. Góra twojej szafy, miejsce pod łóżkiem, twój stół – kot wszędzie będzie czuł się jak król domu.

Królik/ chomik/ myszy

Każdy z owych zwierzaków potrzebuje klatek, które tak jak w przypadku kota – potrzebują regularnego sprzątania. Nie każdy jest w stanie mieć w domu np. mysz (wiele osób się ich po prostu boi). Nie dadzą tyle radości co pies czy kot (te są najbardziej popularne w wyborach). Choć jeśli czujesz, że pies czy kot to nie twoja bajka – może wybierzesz królika, chomika lub mysz.

Uczulenie na sierść

Czasem zdarza się tak, że któryś z domowników ma uczulenia na sierść i automatycznie odrzuca się posiadanie jakiegokolwiek zwierzaka. Spokojnie! Istnieją psy z włosem, które są dla alergików. Istnieją inne zwierzęta jak rybki czy żółw, które takowego uczulenia na powodują.

Przemyśl swoją decyzję. To wybór na długie lata. Odpowiedzialność, opieka i pieniądze włożone w utrzymanie zwierzaka nie są małe. Warunki mieszkalne i akceptacja decyzji każdego z domowników jest równie ważna. Niech to będzie wasza wspólna decyzja abyście mogli cieszyć się wszyscy na równym poziomie.

100 KOMENTARZE

  1. 27 thought that they could maintain normal erection during sexual intercourse cialis It is raw, deep, emotional, insightful, and intentional, offering the opportunity to redefine and honor our bodies in a way we may not have been able to before

  2. blood pressure chart for age and gender The sound of shouting and killing resounded in the sky, and the two extremely powerful forces collided instantly, anesthesia pulmonary hypertension and the entire Xingchen Mountain, which was directly vibrated by the shock wave, was constantly shaking. doxycycline and pregnancy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here