Witamina C w dwóch postaciach

13
1131

Witamina C to najpopularniejsza ze wszystkich witamin. Nawet dzieci znają jej właściwości związane z układem odpornościowym. Jest najczęściej podawana w czasie zwiększonego zachorowania na przeziębienie, grypę oraz inne choroby związane z okresem przejściowym między jesienią a zimą. Dodatkowo witamina C wzmacnia układ krwionośny, żyły, a także sprawia, że komórki organizmu szybciej się regenerują.

Jednak od pewnego czasu pojawia się pytanie jaka witamina C jest korzystniejsza dla zdrowego stylu życia – prawoskrętna czy lewoskrętna.
Prawoskrętną nazywana jest tak, która jest najpopularniejsza i najczęściej sprzedawana w aptekach, czyli witamina C w tabletkach. Poza podstawowym składnikiem zawiera ona również domieszki innych substancji, przez co nie jest w pełni czysta. Lewoskrętna witamina C to proszek do codziennego stosowania według konkretnych zaleceń. Przeciętna, codzienna dawka nie powinna przekraczać 2 gramów. Nie zawiera żadnych domieszek, przez co uważana jest za zdrowszą i skuteczniejszą w działaniu.

13 KOMENTARZE

Comments are closed.