Najlepsze sposoby na lśniące włosy

0
66
Najlepsze sposoby na lśniące włosy

Chcesz, by twoje włosy błyszczały niczym u największych gwiazd Hollywood? Pragniesz raz na zawsze pożegnać się z tym niechcianym matem, który sprawia, że czujesz się mało atrakcyjnie? Zacznij działać już teraz. To właśnie ta codzienna pielęgnacja włosów, na którą sama masz największy wpływ, bierze niemalże całkowitą odpowiedzialność za stan pasm. A jesteś w stanie na bieżąco go poprawiać i to niemalże bez żadnego wysiłku. Wypróbuj zatem te sprawdzone i skuteczne sposoby na lśniące włosy. Zobacz, że jesteś w stanie szybko osiągnąć ten stan i wygląd pasm, o jakim od zawsze marzyłaś.

Zacznijmy od podcinania. Zapamiętaj to sobie raz na zawsze, że każde włosy – nawet te najkrótsze i pozornie wyglądające na zdrowe – powinny być podcinane średnio co trzy lub cztery miesiące. Koniecznie trzymaj się tej częstotliwości i nie rób od niej żadnych wyjątków. Poprzez systematyczne podcinanie włosów będziesz mogła na bieżąco pozbywać się rozdwojonych końcówek, przez które często na głowie tworzy się mało estetyczny puch.

Teraz czas na naukę pielęgnacji włosów. Zawsze wykorzystuj w niej regenerujące i głęboko odżywiające kosmetyki do włosów, zwłaszcza jeśli dostrzegłaś ostatnio, że twoje pasma zrobiły się matowe i zdają się być szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Odżyw je od środka. Używaj różnego rodzaju odżywek, lotionów i masek, by przy okazji zabezpieczać włosy od zewnątrz i chronić je przed zniszczeniem. Możesz też wypróbować działanie naturalnego kolagenu. Na niektórych typach włosów sprawdza się on rewelacyjnie.

Koniecznie też, jeśli tylko jesteś w stanie to zrobić, ogranicz do minimum używanie urządzeń o wysokich temperaturach. Odstaw te wszystkie lokówki i prostownice. Wbrew pozorom nie są ci one do niczego potrzebne. Używasz ich, bo chcesz nadać pasmom ciekawy kształt i sprawić, by wyglądały one na piękne ułożone, ale w rzeczywistości osiągasz zupełnie odwrotny efekt, bo im szkodzisz. Skończ z tym, a przekonasz się, że twoje włosy nawet zupełnie naturalne mogą prezentować się niesamowicie. Jeżeli natomiast w jakimś dniu musisz już koniecznie użyć czy to prostownicy, czy to lokówki, zanim to zrobisz, zabezpiecz pasma, nakładając na nie termoochronne kosmetyki do włosów.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o diecie, która także nie jest bez znaczenia. Świadomie wybieraj zdrowe dla ciebie produkty i jedz tylko to, co może cię odżywić. Pij dużo wody, zadbaj o wysoką podaż białka i sięgaj po zdrowe tłuszcze. Wszystkie tego rodzaju składniki będą doskonałym odżywieniem dla twojej urody (w tym i włosów!).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here