Po czym poznać, że stanik jest źle dobrany?

14
135
Po czym poznać, że stanik jest źle dobrany?

O tym, że odpowiednio dobrany stanik potrafi naprawdę sporo, większości kobiet nie trzeba już przekonywać. Bieliźniane cacko z dobrą miseczką, dobrym obwodem i we właściwym fasonie nie tylko podniesie biust, nada mu pożądany kształt i pozytywnie wpłynie na całą sylwetkę, ale też – w razie konieczności – zmniejszy bądź powiększy. Co jednak w sytuacji, kiedy przez długie lata nosimy zły stanik? Czy ma to jakieś konsekwencje?

Efektów źle dobranego stanika może być sporo. Do tych najczęściej zauważanych należą opadające, wylewające się czy nawet, w skrajnych przypadkach, wypadające z miseczek piersi. Celowo nie wspominam tu o tym, co dzieje się z samym biustonoszem, mianowicie o odstających miseczkach, uciekającym do góry zapięciu czy wpijających się w ciało ramiączkach, bo chciałabym się dziś skupić wyłącznie na wpływie bielizny na nasze ciało. Jaką krzywdę możemy jeszcze wyrządzić swojemu ciału, zakładając źle dobraną bieliznę? Oto kilka przykładów! Skutkiem noszenia stanika o zbyt małych miseczkach może być tzw. migracja piersi i w ostatecznym efekcie – wałeczek podpachowy. Miseczki w odpowiednim rozmiarze obejmują całe piersi i ładnie je formują, a fiszbina sięga do połowy pachy i zbiera biust w stronę mostka. Jeśli część miseczkowa stanika jest za mała, piersi migrują, tzn. część tkanki tłuszczowej, która nie zmieściła się w biustonoszu, ucieka pod pachy lub na plecy tworząc nieestetyczne wałeczki.

Do grupy mało zachęcających efektów wizualnych należą również tzw. „kacze dzioby”. W jaki sposób one powstają? Bardzo prosto, bo w wyniku założenia stanika o nieodpowiednim fasonie. Jeśli pobawić się w szczegóły, przyczyną może być źle zaprojektowany szef poziomy połączony ze źle dobranymi materiałami a także za ciasna, spłaszczająca pierś górna część miseczki. W efekcie otrzymujemy biust, który jest nienaturalnie wysunięty do przodu, nazbyt spłaszczony i najzwyczajniej w świecie sterczy.

Bieliźnianą „maliną” wyróżnić trzeba także tzw. monolit, czyli sytuację kiedy piersi tworzą jedną, bezkształtną bryłę. Za taki stan rzeczy odpowiadają staniki o bardzo mocno zabudowanych, ale zbyt małych miseczkach i zbyt luźnym obwodzie. Taki biustonosz nie spełnia swojej roli podtrzymywania biustu, a jego fiszbiny zamiast ładnie kształtować i rozdzielać piersi, robią z nich jeden nieestetyczny wałek.

Balkonetka, którą miłośniczkom staników gorąco polecam, do wymienionych przeze mnie efektów dodaje jeszcze „uszy spaniela”, czyli smętnie zwisające piersi pojawiające się u kobiet po ciąży. Zwraca też uwagę na „pomarańczę w szklance”, czyli sytuację, w której dół stanika się marszczy, bo pierś nie wypełniła całej przestrzeni miseczki, a mimo to stanik jest za mały, gdyż biust wylewa nam się górą. Domyślam się, że niejedna blogowiczka do tej puli „złych efektów” mogłaby dorzucić jeszcze coś od siebie, bo też każda z nas ma nieco inne doświadczenia z kupowaną bielizną.

Żadna z nas nie lubi wałeczków, wylewających się albo smętnie zwisających piersi czy biustu zamienionego w bezkształtną bryłę. Na szczęście, drogie panie, żadna z nas nie jest na takie nieestetyczne efekty skazana. Wystarczy odpowiednio dobrany stanik!

14 KOMENTARZE

 1. קליניקות משכירה חדרי עבודה אישיים לפי
  שעה, או לפי משמרת קבועה במרכז
  ובצפון תל אביב. מתחמי חדרי העבודה קליניקות
  בתל אביב, מציעים חדרי עבודה אישיים להשכרה
  לפי שעה או לפי משמרת קבועה. זה הזמן להכיר את
  מתחם מעטפת – מתחם עבודה המציע
  ססיות או קליניקות להשכרה בבאר שבע.
  הספא מציע מחלקה מיוחדת של טיפולים מבוססים תכשירי ים המלח:
  סקראב מלחים, מעטפת בוץ או עיסוי רקמות עמוק עם ג’ל
  ים המלח. אני מעסה מקצועית שמזמינה אותך
  למגוון של טיפולים לגוף ולנפש.
  כמו כן, חלק מן המטופלים פשוט שמחים להזמין עיסוי מפנק ושמבוצע בצורה מקצועית ונכונה, כפינוק
  תקופתי לצורך שחרור השרירים וקבלת הרפיה עמוקה
  אשר מפחיתה חרדות, סטרס ומתחים
  נפשיים. בזמן שאתה מחייג דמיין את כל האפשרויות שערב של עיסוי מפנק
  על ידי בחורה מקצועית פותח עבורך ותדע שעיסוי אירוטי בבת ים עולה על כל דמיון.
  טיפולי עיסוי משולב – מתאים למי שמחפש עיסוי שגם יהיה יעיל נגד כאבים וגם מפנק ונעים.
  טיפולי עיסוי שוודי קלאסי
  – טיפול שמתאים לכל מי שרוצה להתפנק בטיפול עיסוי
  מרגיע שיזרים את הדם לגוף ויהפוך אותו לרענן וחזק יותר.
  מי שרוצה יכול ליהנות מטלוויזיה וערוצי לוויין, כך שתמיד ניתן להעביר את הזמן
  בנעימים.

 2. Get our best medicaments for the premature ejaculation and eretile dysfunction healing with delivery in Honolulu comprar cialis online As we indicated above, inquiries in large populations of men suffering from ED and treated with PDE5 inhibitors showed that some patients did not respond to on-demand therapies either because they found swallowing the pill just prior to having sex disturbing or they had difficulty identifying when they would have such relations

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here