Składniki zdrowia ogólnego

0
12183

Zdrowie to potencjał. To stan fizjologiczny, którego pragniemy. Wręcz błogostan! To siła, witalność, dobra forma, hart ducha, a także wigor i animusz. Aktywność dnia codziennego zależy w dużym stopniu od samopoczucia. Dlatego dbałość o kondycję gwarantuje nam efektywność działań, wydajność pracy i skuteczność przedsięwzięć. Mówi się ciepło: zdrówko, zdróweczko. Powrót do zdrowia, wyzdrowienie czy uzdrowienie traktujemy jak cud.

Zmieniający się styl życia ujemnie oddziałuje na ludzkie zdrowie, stan fizyczny oraz formę i wydajność organizmu. Nasza kondycja fizyczna zależy bowiem od wielu czynników. sprawność fizyczna, obok wydolności fizycznej uznawana jest za podstawowy składnik zdrowia i najważniejszą cechę rozwoju siły, mocy, i tężyzny fizycznej. Sprawność fizyczna zależy od genetycznych właściwości człowieka oraz od czynników zewnętrznych.

Pojęcie sprawności fizycznej odnosi się do różnych rodzajów motoryczności. Rozwój biologiczny wiąże się z poziomem sprawności motorycznej w każdym wiek. Powstaje dziś wiele dyscyplin badających różne przejawy aktywności fizycznej. Nadwątlone i nadwyrężone zdrowie nie gwarantuje bowiem dobrej formy i kondycji, nie wpływa także na dobre samopoczucie człowieka. Spada przy tym poziom witalności oraz sposób oceny możliwości życiowych. Tracimy też zdolność i niezawodność procesów myślowych oraz intuicji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here