Prozdrowotna nalewka z aronii

6283
27449

Bardzo wiele osób robi w swoich domach nalewki alkoholowe, którymi są wyciągi z owoców, korzeni, kwiatów, ziół czy na przykład orzechów. Robienie nalewek polega na zalaniu alkoholem składników, następuje proces maceracji.

Nalewki można słodzić syropem. Nalewka może być zdrowotne, czasami pomagają na trawienie, ale zawsze pije się je dla przyjemności. Jedną ze zdrowotnych nalewek jest nalewka z aronii, przecież o leczniczym działaniu tej rośliny wie każdy. Nalewka z aronii pomaga na problemy z sercem, pomaga w leczeniu nadciśnienia, w problemach z krążeniem, pomaga chorym na anemię, białaczkę oraz na wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Owoce aronii powinny być zbierane jak najpóźniej, ponieważ w ten sposób będą miały jak najwięcej cukru a coraz mniej naturalnej dla ich goryczki. Jeżeli owoce nie przemarzną na krzewie należy je przemrozić w zamrażarce, taki zabieg też wyeliminuje goryczkę aronii. Jest kilka przepisów na nalewkę z aronii. Oto jeden z nich. Umyte i osuszone owoce należy włożyć do gąsiorka i ugnieść owoce oraz wymieszać z wanilią oraz startą skórką cytrynową. Spirytusem zalać owoce, przechowywać przez dwa tygodnie w ciepłym miejscu co kilka dni potrząsając. Po dwóch tygodniach przefiltrować oraz rozlać do butelek, w których powinna stać co najmniej trzy miesiące, im dłużej, tym lepiej.

6283 KOMENTARZE